logo

Vítejte! Abyste mohli používat všechny funkce, které toto fórum nabízí, zaregistrujte se.
Klepání/cvakání po rozvodech?
WD25 Offline
#1 Vloženo : neděle 5. května 2024 10:16:02 (UTC)
Registrován: 05.05.2024 (UTC)
Příspěvků: 6
Bydliště: Brno/Nový Jičín

Ahoj chlapi,
koupil jsem si černý 1995 Ford Probe 2.0 na renovaci. Je to krásné auto a už dlouho jsem ho chtěl. Auto rok bez technické, dlouho stálo, ale není vyrezlé, takže jsem ho vzal. Hecl jsem cestu, ať nemusím platit za odtah. Po chvilce zapískal řemen, najednou jsem viděl, že altík nedobíjí, tak jsem chtěl zastavit, jenže mezitím se ten řemen zamotal do druhého řemenu, najednou nešel posilovač a dokonce to i chcíplo. Kus se namotal i pod rozvoďák a ten se sklouzl, takže to přeskočilo. Udělal jsem teda rozvody, rovnou i vodní pumpu. Většinou čtu, že se tenhle motor nemůže potkat. No po těch rozvodech to po zahřátí klepe jak blázen a nevím, jestli to může jít od těch rozvodů, ale nepřijde mi, že by nějak řemen přeskakoval nebo něco, napínací kladka i pružinka je taky nová. Za studena bych řekl, že je to ok, ale po zahřátí to fakt dost klepe, jak kdyby byla třeba prasklá pružinka ventilu, ale že by se to stalo nějak tím přeskočením, to se mi věřit nechce, protože mám pocit, že předtím to nedělalo, ale auto jsem měl tak půl hodinky, než se to stalo, tak už to mám zkreslené, ale jako to bych si podle mě určitě všiml :D. Nějaké nápady?
Studený: https://www.youtube.com/shorts/QLItIuVG0UY
Zahřátý: https://www.youtube.com/shorts/UUrNG8mZjdQ
white power Offline
#2 Vloženo : neděle 5. května 2024 11:37:44 (UTC)

Registrován: 26.01.2007 (UTC)
Příspěvků: 2,912
Bydliště: Pardubice

Poděkoval(a): 1x
Was thanked: 137 time(s) in 132 post(s)
Ahoj, to zní jako KO venilový zdvihátko, nebo ojnice na klice, takhle těžko říct.
Ford Probe 2.2Turbo
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi
BMW R 1150 GS Adventure
WD25 Offline
#3 Vloženo : neděle 5. května 2024 11:47:57 (UTC)
Registrován: 05.05.2024 (UTC)
Příspěvků: 6
Bydliště: Brno/Nový Jičín

Zní to hrozně.. takže místo radosti mám jenom starosti :D ale jestli se ten motor nemůže potkat, tak proč by se např. ohla ojnice.. každopádně každý poznatek dobrý, díky
Oprava: nečetl jsem na klice.. stejně jako nechápu, proč by se to stalo tak z ''ničeho nic''
lishaack Offline
#4 Vloženo : neděle 5. května 2024 15:34:15 (UTC)

Registrován: 30.04.2013 (UTC)
Příspěvků: 240
Bydliště: Otěvěk

Poděkoval(a): 5x
Was thanked: 9 time(s) in 8 post(s)
To zní jako hydro. Je to jednoduchý, pokud to dlouho stálo a jelo to takhle poprvé dýl, tak se to zkrátka všechno rozhejbalo, uvolnilo a hydroštel si uvědomil, že vlastně propouští a problém je na světě.
Pokud to jde z vrchu, tak je to jasné. Zkontroluj si pro jistotu nastavení rozvodů, u dvoulitrů musí být výřez na na ozubeném kolečku na klice přesně na šipce a vodorovné výřezy na vačkách přesně naproti sobě (narozdíl od V6 kde je standardně půl zubu sem tam). Když Ti to totiž jede na studeno, slyším tam zřetelné vynechání - což může být i ten zub.
Měnil jsi už olej? Pokud ano, jaký jsi tam dal? Tyhle motory (společně s V6) jsou dost citlivé co se týče oleje a mlácení hyder. Mně se osvědčil na mých i zákaznických Probečkách Mobil 1 Super 2000 10W40. Pokud to navíc dýl stálo a olej byl dělaný naposledy když byl Žižka ještě svobodníkem, může být přepálený a být v něm bordel, co Ti to krásně přicpe.
Jinak ano, potkat se tenhle motor nemůže.
Probe GT 2.5 V6
- Fialka 96, Batmobil 93, Chladič 93, Turek 97
Probe GT 2.2 turbo
- Deadpool 89

WD25 Offline
#5 Vloženo : neděle 5. května 2024 16:16:44 (UTC)
Registrován: 05.05.2024 (UTC)
Příspěvků: 6
Bydliště: Brno/Nový Jičín

Fotky rysek na rozvodech, jak to mám nastavené:
https://ibb.co/4YpTGYg
https://ibb.co/QD0PGLh
Chápu, to dává smysl, moc díky za radu.
Olej jsem ještě nedělal, protože jsem se po tom přeskočení soustředil pouze na ty rozvody. Ve středu se na to vrhnu a uvidíme.
Celkem mě zarazilo, že řemen jsem nasadil jak nic. Když jsem se díval na video, kde na Mazdě 626 dělal týpek rozvody, tak s tím zápasil bůhví jak dlouho.
lishaack Offline
#6 Vloženo : pondělí 6. května 2024 9:02:22 (UTC)

Registrován: 30.04.2013 (UTC)
Příspěvků: 240
Bydliště: Otěvěk

Poděkoval(a): 5x
Was thanked: 9 time(s) in 8 post(s)
Rozvody vypadají celkem OK, ale fotka zkresluje, bohužel se to nedá vyfotit na 100%... Zkus to dát přesně dole na šipku, jak se Ti pootočí vršek. Já jsem viděl skočené rozvody na dvoulitru o zub ale jen na jedné vačce, takže to pak vypadalo celkem OK ale vlastně to bylo skočené..
Jinak se zápasením s rozvodama - na V6 je X návodů a všechny víceméně přesně jak říkáš, zápas MMALOL ale když jich pár uděláš a zamyslíš se, tak zápas není nutný, protože to nemusíš dát přesně na značku na klice (protože to je opravdu zápas) ale o zub zpět (žádný zápas) a řemen si po otočení krásně sedneCool holt někdy to chce fištróna místo násilí (a někdy zase ne LOL )
A zrovna rozvody na dvoulitru jdou fakt lehce.
Probe GT 2.5 V6
- Fialka 96, Batmobil 93, Chladič 93, Turek 97
Probe GT 2.2 turbo
- Deadpool 89

4kocour4 Offline
#7 Vloženo : pondělí 6. května 2024 9:14:31 (UTC)

Registrován: 23.07.2018 (UTC)
Příspěvků: 159
Bydliště: Poblíž Blanska

Poděkoval(a): 10x
Was thanked: 11 time(s) in 10 post(s)
Ahoj, vítám tě tu u nás! Jsem rád, že tě nějaké porodní bolesti při koupi zatím neodrazují. To je to černé z Bazoše za 45-50k nebo kolik bylo?
A odkud jsi, Brno nebo Nový Jičín? Já jsem kdyžtak kousek od Brna, bylo by fajn tu mít dalšího Probečkáře BigGrin
Jinak bych tě rád za Lishaacka, mě i zbytek Probeclubu pozval na sraz, je 12.-14.7. kousek od Tábora, je to hlavní sraz Probeclubu a super zážitek, budeme rádi když se ukážeš BigGrin
Víc info ZDE
A pokud to náhodou nezvládneš tak ještě v září bude sraz u Plumlova, tzv. "Morava", tak snad se uvidíme aspoň tam BigGrin
Jestli nejsi tak se taky přidej na Probeclub Cz/Sk skupinu na FB a kdybys potřeboval nějaké díly tak se klidně ozvi mě, Lishaackovi nebo na ten FB, vždycky se někdo s věcí co potřebuješ najde BigGrin (Pokud nemáš šílené nároky stylu "Chci loketní opěrku" LOL )
93 GT - Silverstreak
97 GTS
92 Turbo (Kefa)
91 Turbo
94 GT UKčko
ex 89 LX, ex 94 GT - Generál Lee, ex 97 GT - Peci, ex 92 Turbo
WD25 Offline
#8 Vloženo : pondělí 6. května 2024 13:47:32 (UTC)
Registrován: 05.05.2024 (UTC)
Příspěvků: 6
Bydliště: Brno/Nový Jičín

Původně odesláno: lishaack Jdi na citovaný příspěvek
Rozvody vypadají celkem OK, ale fotka zkresluje, bohužel se to nedá vyfotit na 100%... Zkus to dát přesně dole na šipku, jak se Ti pootočí vršek. Já jsem viděl skočené rozvody na dvoulitru o zub ale jen na jedné vačce, takže to pak vypadalo celkem OK ale vlastně to bylo skočené..
Jinak se zápasením s rozvodama - na V6 je X návodů a všechny víceméně přesně jak říkáš, zápas MMALOL ale když jich pár uděláš a zamyslíš se, tak zápas není nutný, protože to nemusíš dát přesně na značku na klice (protože to je opravdu zápas) ale o zub zpět (žádný zápas) a řemen si po otočení krásně sedneCool holt někdy to chce fištróna místo násilí (a někdy zase ne LOL )
A zrovna rozvody na dvoulitru jdou fakt lehce.


Kouknu ve středu i na ty rozvody ještě raději jednou, ale kontroloval jsem to několikrát fakt pořádně, ale zas extra zkušenej borec nejsemBigGrin BigGrin , takže možné je všechno.
WD25 Offline
#9 Vloženo : pondělí 6. května 2024 14:01:43 (UTC)
Registrován: 05.05.2024 (UTC)
Příspěvků: 6
Bydliště: Brno/Nový Jičín

Původně odesláno: 4kocour4 Jdi na citovaný příspěvek
Ahoj, vítám tě tu u nás! Jsem rád, že tě nějaké porodní bolesti při koupi zatím neodrazují. To je to černé z Bazoše za 45-50k nebo kolik bylo?
A odkud jsi, Brno nebo Nový Jičín? Já jsem kdyžtak kousek od Brna, bylo by fajn tu mít dalšího Probečkáře BigGrin
Jinak bych tě rád za Lishaacka, mě i zbytek Probeclubu pozval na sraz, je 12.-14.7. kousek od Tábora, je to hlavní sraz Probeclubu a super zážitek, budeme rádi když se ukážeš BigGrin
Víc info ZDE
A pokud to náhodou nezvládneš tak ještě v září bude sraz u Plumlova, tzv. "Morava", tak snad se uvidíme aspoň tam BigGrin
Jestli nejsi tak se taky přidej na Probeclub Cz/Sk skupinu na FB a kdybys potřeboval nějaké díly tak se klidně ozvi mě, Lishaackovi nebo na ten FB, vždycky se někdo s věcí co potřebuješ najde BigGrin (Pokud nemáš šílené nároky stylu "Chci loketní opěrku" LOL )


Ahoj, díky za přivítání. Je to to černé z bazoše, ukecáno na 32 BigGrin, původně bylo červené a jde to vidět sem tam, ten lak není špatnej, ale úplně krásnej taky ne LOL. Dám tomu nějakou péči a uvidíme, jaké to bude. Ty auta vypadají fakt dobře, se ho nemůžu ani vynadívat. Jinak v lednu jsem se stěhoval do Brna kvůli práci, takže přes týden jsem tady, ale volný čas trávím většinou s rodinou v Novém Jičíně (tam to auto teď i mám, až opravím, tak bude jezdit i v Brně, neboj BigGrin). Musím vyřešit ten problém s klepáním, hodně jiných dílů už mám koupených. Mám ještě Kiu Opirus 3.5 V6, takže s hledáním dílů trošku zkušenosti mám LOL, ale třeba vůbec nevím, jestli se dají někde sehnat těsnění kolem oken, dveří a tak, protože to by chtělo všechno vyměnit. Za pozvání díky a doufám, že budu mít čas se ukázat, nikdy jsem na takovém srazu nebyl a moc rád bych přijel.
4kocour4 Offline
#10 Vloženo : středa 8. května 2024 11:04:42 (UTC)

Registrován: 23.07.2018 (UTC)
Příspěvků: 159
Bydliště: Poblíž Blanska

Poděkoval(a): 10x
Was thanked: 11 time(s) in 10 post(s)
Původně odesláno: WD25 Jdi na citovaný příspěvek

Ahoj, díky za přivítání. Je to to černé z bazoše, ukecáno na 32 BigGrin, původně bylo červené a jde to vidět sem tam, ten lak není špatnej, ale úplně krásnej taky ne LOL. Dám tomu nějakou péči a uvidíme, jaké to bude. Ty auta vypadají fakt dobře, se ho nemůžu ani vynadívat. Jinak v lednu jsem se stěhoval do Brna kvůli práci, takže přes týden jsem tady, ale volný čas trávím většinou s rodinou v Novém Jičíně (tam to auto teď i mám, až opravím, tak bude jezdit i v Brně, neboj BigGrin). Musím vyřešit ten problém s klepáním, hodně jiných dílů už mám koupených. Mám ještě Kiu Opirus 3.5 V6, takže s hledáním dílů trošku zkušenosti mám LOL, ale třeba vůbec nevím, jestli se dají někde sehnat těsnění kolem oken, dveří a tak, protože to by chtělo všechno vyměnit. Za pozvání díky a doufám, že budu mít čas se ukázat, nikdy jsem na takovém srazu nebyl a moc rád bych přijel.



No, tak to je už dobrá cena BigGrin
Dobře, tak jak budeš v někdy v Brně tak se klidně ozvi BigGrin

Nedají. Jediný těsnění co jde sehnat je okolo čelního skla. Pak takový ty velký gumy co jsou jak otevřeš dveře tak vůbec, jedině z nějaké dílovky. No a takový to tvrdší těsnění po obvodu skel tak též ne, většinou to lidi obrousí a buď nabarví nebo třeba stříknou tím gumovým povlakovačem. (plasti-dip)

Věř mi že to vážně stojí za to, zkus se utrhnout a dojet a uvidíš, že budeš jezdit každý rok pravidelně BigGrin
93 GT - Silverstreak
97 GTS
92 Turbo (Kefa)
91 Turbo
94 GT UKčko
ex 89 LX, ex 94 GT - Generál Lee, ex 97 GT - Peci, ex 92 Turbo
WD25 Offline
#11 Vloženo : neděle 12. května 2024 21:31:45 (UTC)
Registrován: 05.05.2024 (UTC)
Příspěvků: 6
Bydliště: Brno/Nový Jičín

Původně odesláno: 4kocour4 Jdi na citovaný příspěvek
Původně odesláno: WD25 Jdi na citovaný příspěvek

Ahoj, díky za přivítání. Je to to černé z bazoše, ukecáno na 32 BigGrin, původně bylo červené a jde to vidět sem tam, ten lak není špatnej, ale úplně krásnej taky ne LOL. Dám tomu nějakou péči a uvidíme, jaké to bude. Ty auta vypadají fakt dobře, se ho nemůžu ani vynadívat. Jinak v lednu jsem se stěhoval do Brna kvůli práci, takže přes týden jsem tady, ale volný čas trávím většinou s rodinou v Novém Jičíně (tam to auto teď i mám, až opravím, tak bude jezdit i v Brně, neboj BigGrin). Musím vyřešit ten problém s klepáním, hodně jiných dílů už mám koupených. Mám ještě Kiu Opirus 3.5 V6, takže s hledáním dílů trošku zkušenosti mám LOL, ale třeba vůbec nevím, jestli se dají někde sehnat těsnění kolem oken, dveří a tak, protože to by chtělo všechno vyměnit. Za pozvání díky a doufám, že budu mít čas se ukázat, nikdy jsem na takovém srazu nebyl a moc rád bych přijel.



No, tak to je už dobrá cena BigGrin
Dobře, tak jak budeš v někdy v Brně tak se klidně ozvi BigGrin

Nedají. Jediný těsnění co jde sehnat je okolo čelního skla. Pak takový ty velký gumy co jsou jak otevřeš dveře tak vůbec, jedině z nějaké dílovky. No a takový to tvrdší těsnění po obvodu skel tak též ne, většinou to lidi obrousí a buď nabarví nebo třeba stříknou tím gumovým povlakovačem. (plasti-dip)

Věř mi že to vážně stojí za to, zkus se utrhnout a dojet a uvidíš, že budeš jezdit každý rok pravidelně BigGrin


To věřím, jen nevím kvůli práci, protože se dozvím třeba jen pár týdnů před, že jedu na třeba měsíc pryč. Glare LOL

Jinak olej vyměněný a klepe to pořád stejně, takže asi se vrhnu na čištění hydroštelů a kontrolu ventilů.. Crying
Uživatelé prohlížející si toto téma
Guest
Jdi na fórum  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.