logo

Vítejte! Abyste mohli používat všechny funkce, které toto fórum nabízí, zaregistrujte se.
3 Stránky123>
celková úprava mé "sondy" ;-)
Pany Offline
#1 Vloženo : úterý 1. ledna 2013 18:21:46 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Zdravim všechny probáky ;-) Tak sem se rozhodl založit si toto téma. ;-) Tak něco k tomu mymu mazlkovi:
Koupil sem si ho v řijnu 2012, na první pohled v celkem dobrym stavu. Barva teda na pytel, ale jináč všechno vypadalo v pořádku. Je to 2,0 16V 85kw. Mno, ale po naježdění pár km, a po tom co sem začal pomalinku objevovat závady, a zjistil že to není tak růžový jak se na první pohled zdálo. Žere olej, výkon není takový jaký by měl být, mno, zkrátka a jednoduše hlavně motor je v pytli.
A proto je teď v plánu: Výměna pístních kroužků, těsnění dříku ventilů, nové kabely k svíčkám, nové svíčky, repase vstřikovačů, nový regulátor tlaku mazání, repase rozdělovače, nová "lamda"... To jen tak k motoru. Dál je v plánu nový lak, 17" kola, zatmavení oken, kulaté světla místo těch hranatejch, celkové snížení auta. Ale to až bude motor v naprostym pořádku... ;-) Asi na vás budu mít pár dotazů ohledně toho motoru, tak jestli má někdo stejnej motor jako já, a dělal taky něco jako výměna kroužků atd, budu rád když mi napíše na co si dát pozor atd. Co bych teď ale nutně potřeboval vědět je: Kde sehnat pístní kroužky? Dá se to někde obědnat? Nebo musím přímo do mazdy? A dál potřebuji vědět postup dotažení hlavy, momenty, pak jak správně nastavit rozdělovač. Prostě takové ty základy. Zatím moc děkuji...
Ford Probe 2.0
Kiwi Offline
#2 Vloženo : úterý 1. ledna 2013 19:46:02 (UTC)
Registrován: 27.06.2012 (UTC)
Příspěvků: 65

Poděkoval(a): 2x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Já ti jen popřeju hodně zdaru při tvých plánovaných opravách, tvé dotazy ti tady jistě rádi zodpoví zkušenější borci ;-)
Každopádně budeš muset asi rozbít nejedno prasátko... Cool, já mám taky v háji pístní kroužky (a s tím úzce související další a další věci..) na svém 2.0 16V a prdím na to, za tu cenu opravy si můžu pořídit jedničkové Probe GT v dobrém stavu.

Kiwi
Pany Offline
#3 Vloženo : úterý 1. ledna 2013 21:31:26 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Diky za popřání zdaru. Sem smířenej s tím že prasátek bude spousta, ale rád je do probátka vrazim. Pro mě je toto auto moc takže peníze zase až tak velkou váhu mít nebudou. ;-) Neříkám že sem s penězma za vodou, ale dám do něj co budu moct. ;-)
Ford Probe 2.0
Bad Offline
#4 Vloženo : pondělí 18. března 2013 15:56:43 (UTC)

Registrován: 29.11.2008 (UTC)
Příspěvků: 798
Bydliště: Turnov

Poděkoval(a): 4x
Was thanked: 15 time(s) in 15 post(s)
Ahoj,
na kroužky poptej Idaha, případně zkus dealery ND (Kelly, Elit, Matějíček...) anebo v zahraničí. Prodávaj se i sady na renovaci vršku motoru, určitě budeš potřebovat i nový těsnění pod palici a pod ventil víko. když to budeš mít dole, připrav se na rozvody, vodní pumpu, mohl bys nechat zkontrolovat a zabrousit sedla ventilů, vyměnit dříky případně zaleštit kanály atd... Do takový opravy bych se nepouštěl sám a radši to dal mechošovi, kterej si sice řekne nějakou kačku, ale ponese zodpovědnost za svou práci. Regulátor tlaku oleje sem kupoval origo Mazda, ale předtim musíš vědět objednací číslo, protože jinak všechno hledaj podle VIN a Probácký jim to nějak nebere :) Odhadem bych tipnul investici tak 20k + čas :) přeju hodně štěstí a pevný nervy
Pany Offline
#5 Vloženo : pondělí 3. března 2014 12:48:43 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Tak jsem zpatky po moooc dlouhy době. Protože sem ale delší dobu nebyl schopny vubec vstat z postele, tak sem pišu až teď. Tak teď co jsem stihnul za tu dobu udělat. Koupil jsem si 17" kola, krere jsem nechal opiskovat a pak stříknout bavou, protože vypadaly vážně příšerně, dal sem probečku nove svičky, kabely, vyměnila se mu brzdova kapalina, nechaly se zrepasovat vstřikovače, kosti stabilizátoru přední šly nové, stejně tak čepy řízení, kapotu jsem potahnul karbonovou folii, (která ale pujde dolu protože to nevypadá tak dobře jak jsem si myslel), vyménil se regulátor tlaku oleje, proběhla GO alternátoru, a uspěšně jsem prošel STK (bez jedine závady) ;-) Teď jsem chtěl obědnat pistní kroužky, ale ke sve hruze jsem zjistil že cena přesahuje 9000,- bez DPH. Může mi někdo poradit? Tolik se mi za ně vážně dávat nechce... :-/ Fotky se sem pokusim dát co nejdříve
Ford Probe 2.0
white power Offline
#6 Vloženo : pondělí 3. března 2014 20:04:30 (UTC)

Registrován: 26.01.2007 (UTC)
Příspěvků: 2,912
Bydliště: Pardubice

Poděkoval(a): 1x
Was thanked: 137 time(s) in 132 post(s)
Já jsem je na 2.2 kupoval asi za 1600,- celou sadu,
Zkus se podívat na netu já jsem v rychlosti našel tohle: http://www.automatejcek....-3720/pisty_krouzky-302/
Ford Probe 2.2Turbo
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi
BMW R 1150 GS Adventure
white power Offline
#7 Vloženo : pondělí 3. března 2014 20:11:16 (UTC)

Registrován: 26.01.2007 (UTC)
Příspěvků: 2,912
Bydliště: Pardubice

Poděkoval(a): 1x
Was thanked: 137 time(s) in 132 post(s)
Já to kupoval normálně v autokelly ale tam v katalogu na 2,0 nemaj (možná se zeptat přímo na prodejně) jinak o kousek výš jsem ti dal odkaz co jsem v rychlosti našel.
Ford Probe 2.2Turbo
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi
BMW R 1150 GS Adventure
1 user thanked white power for this useful post.
Pany Offline
#8 Vloženo : pondělí 3. března 2014 20:13:31 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Těch 9 tis mi řekli v mazdě v Brně když jsem tam volal, a nejlevnější za 8 tis. Děkuju, hned zítra jim tam zavolám.. Asi jsem vážně blb na hledání nebo nevím, myslim že jsem to na te strance hledal ale nic sem nenašel... Jak ty to děláš.. ;-)
Ford Probe 2.0
Pany Offline
#9 Vloženo : úterý 18. března 2014 9:33:25 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Tak jsem se kluci pustil do upravy interieru než mi prijdou dily na motor. Podsvitil jsem vsecko ve středovym tunelu na bilo, kontrolky v tlačítkách mi svítí modře, zapalovač taky bílá. Ještě mě čeká loketka nasvítit, a tunel bude komplet. Pustil sem se ale v mezičase do přístrojovky, a nebylo to tak snadny jak tady někteří z vás píšou. I když jsem se snažil ručičky sundat s největší opatrností, tak jsem jednu hřídelku zlomil, (pry jde spajet) dvě vytáhnul i s ručičkama, a jedna ručička mi odletěla kamsi, a už jsem ji nenašel. (Ještě ji zkusim pohledat dnes za slunečního světla) Tak teď bych vas moc poprosil o rady. :-/ Daji se ty ručičky s hridelkama tam nějak vratit aby vše zase fungovalo? Jak vyndat zbytek te zlomene hřídelky? Kdybych nahodou rafičku nenašel má někdo nahradni? Prosim nějake podrobnější popisy, ad zase neco nezkonim. A ještě jedna otazka, PROBOHA JAK SE SEM DAVAJI OBRAZKY... Cursing
Ford Probe 2.0
white power Offline
#10 Vloženo : úterý 18. března 2014 11:39:59 (UTC)

Registrován: 26.01.2007 (UTC)
Příspěvků: 2,912
Bydliště: Pardubice

Poděkoval(a): 1x
Was thanked: 137 time(s) in 132 post(s)
Na vkládání obr. není nic extra složitýho, nejdřív ho musíš umístit někam na internet (albumfotek.cz , rajče.cz a pod) pak si příslušnej obr. otevřeš a zkopíruješ jeho url adresu pokud používáš prohlížeč IE tak na něj klikneš levím myšítkem a dáš vlastnosti a pak zkopíruješ url adresu, u Firefoxu stačí kliknout pravím a dát kopírovat adresu obrázku, pak jen při psaní přízpěvku klikneš na tuhle ikonku a do okna co ti vyskočí zadáš adresu
Ford Probe 2.2Turbo
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi
BMW R 1150 GS Adventure
Pany Offline
#11 Vloženo : středa 19. března 2014 21:00:02 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Klucii, prosim, pomoc s tou přístrojovkou. Crying
Ford Probe 2.0
Bad Offline
#12 Vloženo : pátek 21. března 2014 23:07:01 (UTC)

Registrován: 29.11.2008 (UTC)
Příspěvků: 798
Bydliště: Turnov

Poděkoval(a): 4x
Was thanked: 15 time(s) in 15 post(s)
Zlomenou osičku nevyndáš, musíš vyměnit konkrétní díl budíků nebo celé budíky.
Nějaké náhradní díly z budíků doma mam.
Pany Offline
#13 Vloženo : sobota 22. března 2014 8:07:10 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Něco mi poslal Thullo, tak snad to nějak složím aby to bungovalo. ;-)
Ford Probe 2.0
Thullo Offline
#14 Vloženo : sobota 22. března 2014 17:24:13 (UTC)

Registrován: 24.12.2004 (UTC)
Příspěvků: 2,333
Bydliště: Ostrava

Was thanked: 27 time(s) in 27 post(s)
Jop :o)
THULLO - 33x Probe Owner
Vše viz Thulloweb
Pany Offline
#15 Vloženo : sobota 22. března 2014 21:25:32 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Jop jop. ;-) :-D
Ford Probe 2.0
Pany Offline
#16 Vloženo : úterý 3. června 2014 6:13:55 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Čau pánové. ;-) Nechci ucpávat forum svymi dotazy, tak se zkusim zeptat tady. Potřebuju zabrousit sedla ventilu. Kupovat ale celou sadu kvuli jednomu autu nebudu, tak bych se chtěl zeptat vás zkušenějších, jak se ty frezy jmenujou? Že bych si jednu nebo dvě koupil (vim že jsou podle průměru, ale uhel hádám na 30°) Nebo jestli by byl někdo tak šíleně hodnej, a pujčil mi je na vikend... Samozřejmě ne zadarmo... ;-)
Ford Probe 2.0
white power Offline
#17 Vloženo : úterý 3. června 2014 18:09:30 (UTC)

Registrován: 26.01.2007 (UTC)
Příspěvků: 2,912
Bydliště: Pardubice

Poděkoval(a): 1x
Was thanked: 137 time(s) in 132 post(s)
Pokud nemáš ventily nějak broutálně podlálený tak se na frézku vyprdni samostatně jí budeš těžko schánět, stačí si pořídit nějakou brusnou pastu na ventily třeba něco takovýho: http://www.eshop-rychle....Metal-Grinding-Compound a něco s čím budeš ventilem točit buď něco takovýho: http://www.uni-max.cz/sa...pro-lapovani-ventilu/d/ nebo já jsem ventil upnul za dřík do sklíčidla z vrtačky a točil tím.
Ford Probe 2.2Turbo
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi
BMW R 1150 GS Adventure
Pany Offline
#18 Vloženo : úterý 3. června 2014 19:37:28 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
WP, vim že to jde jen tou brusnou pastou, jenže ja mam ty sedla vážně hodně podpálený, a to by pasta nezvladla viš? Glare Ventily mam z jine hlavy, a jsou v dobrem stavu, ale ty sedla jsou potřeba udělat. Alespoň ty vyfukový. Glare
Ford Probe 2.0
white power Offline
#19 Vloženo : úterý 3. června 2014 21:06:12 (UTC)

Registrován: 26.01.2007 (UTC)
Příspěvků: 2,912
Bydliště: Pardubice

Poděkoval(a): 1x
Was thanked: 137 time(s) in 132 post(s)
Nevím jak ta pasta z odkazu, já jsem používal nějakou diamantovou a ta zvládla i sedla o kterých jsem si taky myslel že nikdy pastou nezabrousím, další možnost je dát hlavu někomu udělat vyjde to o dost levnějc než kupovat sadu frézek na ventily kterou použiješ jednou a pak se ti bude válet ve skříni než jí zase někdy použiješ, samostatně jsem ty frézky nenašel (možná jsem se jen málo snažil).
Ford Probe 2.2Turbo
Jeep Grand Cherokee 4.7 V8
Jeep Grand Cherokee 5.7 Hemi
BMW R 1150 GS Adventure
Pany Offline
#20 Vloženo : úterý 3. června 2014 22:54:45 (UTC)

Registrován: 05.11.2012 (UTC)
Příspěvků: 110
Bydliště: Velké Meziříčí

Poděkoval(a): 6x
Was thanked: 1 time(s) in 1 post(s)
Mno, našel jsem si teď dvě firmy z blizkého okolí, co dělaji motory. (Ventily, vyvažování, broušeni,... )Problem je že tam maji napsano všechno jen o naftovych motorech, tak zitra budu obvolavat, a pak dam vědět jak jsem dopadl. Cool Snad to nebude závratná cena. Huh
Ford Probe 2.0
Uživatelé prohlížející si toto téma
Guest
3 Stránky123>
Jdi na fórum  
You cannot post new topics in this forum.
You cannot reply to topics in this forum.
You cannot delete your posts in this forum.
You cannot edit your posts in this forum.
You cannot create polls in this forum.
You cannot vote in polls in this forum.